Jak zadbaliśmy o bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy handlowej

Jak zadbaliśmy o bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy handlowej

WYZWANIE

W tym przypadku podjęliśmy się utworzenia systemu zabezpieczeń danych i zdalnego dostępu dla zewnętrznego biura rachunkowego.

Na początku naszej współpracy w firmie był tylko 1 serwer. W przypadku awarii sprzętu pracownicy stacjonarni i zdalni utraciliby dostęp do systemu. Dłuższy przestój w pracy w przypadku firmy handlowej oznaczałby znaczną utratę zysków.

ROZWIĄZANIE

Na potrzeby nowego oprogramowania handlowego przygotowaliśmy środowisko oparte o 2 wirtualne serwery na 1 serwerze fizycznym. Pierwszy wirtualny serwer ma za zadanie zabezpieczać infrastrukturę i działanie kont użytkowników. Drugi jest dedykowany do obsługi oprogramowania handlowego oraz przechowywania danych.

Drugi fizyczny serwer służy jako zabezpieczenie i serwer docelowy, na którym regularnie kopiują się dane z wirtualnych serwerów.

Opcją dodatkową w tym przypadku jest wdrożenie możliwości pracy zdalnej dla księgowości, która jest zewnętrznym podmiotem.

Aby umożliwić tego typu rozwiązanie wdrożyliśmy bezpieczne połączenie między siedzibami tych firm za pomocą szyfrowanego tunelu VPN. Wprowadziliśmy to rozwiązanie już na poziomie urządzeń sieciowych (routerów) bez konieczności konfiguracji oprogramowania na komputerach pracowników.

Zabezpieczyliśmy także skrzynki email wykorzystując system kopii zapasowych poczty oparty o oprogramowanie MailStore. Jednocześnie zmniejszyliśmy pojemność skrzynek na serwerze.

EFEKT

Umożliwiliśmy bezpieczną i wygodną zdalną współpracę firmy z biurem rachunkowym. Księgowość zaczęła korzystać z zasobów systemu tak samo, jakby znajdowała się w siedzibie firmy handlowej.

Zapewniliśmy ciągłość funkcjonowania firmy i dopływu zysków. Dzięki większej liczbie serwerów, także wirtualnych, firma ma stały dostęp do danych i dokumentów na wypadek awarii sprzętu.

Chcesz zapewnić swojej firmie handlowej bezpieczny rozwój i stały dopływ zysków?

Skontaktuj się z nami